Idealne miejsca na relaks w Poznaniu

Idealne miejsca na relaks w Poznaniu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odpoczynek to bez wątpienia podstawa dobrego samopoczucia i nie można o nim zapominać. Poznań ma do zaoferowania naprawdę urokliwe zakątki, w których można zregenerować się po pracowitym tygodniu. Gdzie się udać w mieście nad Wartą, aby relaksować się i przygotować ciało i umysł na nowy tydzień pełen wyzwań?

Atrakcje na brzegach jeziora

Jednym z najpopularniejszych miejsc na mapie Poznania, do którego przybywają mieszkańcy oraz turyści potrzebujący wypoczynku, jest jezioro Malta. To sztuczny zbiornik wodny, wykorzystywany głównie przez miłośników sportów wodnych. Na tafli i brzegach Malty znajduje się również wiele miejsc dających rozrywkę innego rodzaju. To między innymi Ogród Zoologiczny (Nowe ZOO), drugi największy w Polsce, będący azylem dla wielu egzotycznych zwierząt. Odpoczynek w tym miejscu to świetny wybór przede wszystkim dla rodzin.

Równie atrakcyjnym punktem są Termy Maltańskie, usytuowane na północnym brzegu Jeziora. Zostały one uznane za największe w kraju i drugie pod względem powierzchni w Europie. Składają się na nie baseny sportowe, rekreacyjne, a także strefa saun. Co ważne, woda wykorzystywana na terenie term ma właściwości lecznicze. Nie ma wątpliwości, że relaks w wodzie jest jednym z najbardziej lubianych przez Polaków.

Kolejnym miejscem na brzegach Jeziora Malta, które przykuwa uwagę, jest stok narciarski, działający przez cały rok. Przy stoku funkcjonuje także letni tor saneczkowy o długości 530 metrów – ulubiona atrakcja dzieci. Na pasjonatów sportów zimowych czeka też działające od listopada do marca sztuczne lodowisko.

To tylko kilka spośród wszystkich ciekawych obiektów rozrywkowych wokół jeziora. Warto zaznaczyć, że aby dojechać w to niezwykłe miejsce, nie trzeba posiadać samochodu – komunikacja miejska w Poznaniu umożliwia swobodny dojazd. Potrzebujesz chwili oddechu i stuprocentowego relaksu? Malta czeka na Ciebie przez cały rok!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*