Chłodziarka do mleka – w Twoim ekspresie do kawy

Chłodziarka do mleka – w Twoim ekspresie do kawy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ekspres do kawy to dla wielu osób jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchennego. Przygotowanie aksamitnej, aromatycznej kawy o poranku potrafi nastroić na cały dzień. By trunek był jeszcze lepszej jakości, warto stosować dedykowane do ekspresu urządzenia dodatkowe – takie jak chłodziarki do mleka. Dzięki nim przygotujesz kremową piankę mleczną, której konsystencja udoskonali kawę jeszcze bardziej.

Chłodziarka do mleka – czy warto?

Chłodziarka do mleka pozwala spienić mleko, które ubogaca aromat kawy. W przypadku wielu typów kaw dysponowanie chłodziarką jest kluczowe do ich przygotowania. Dotyczy to między innymi cappuccino, cafe latte, latte macchiato oraz mokka. Każda z tych kaw zawiera określoną porcję spienionego mleka, wpływającego na ich walory smakowe, konsystencję i wygląd.

Chłodziarka do mleka jest też istotna w trakcie przygotowania kaw złożonych z kilku warstw płynów – które dla wielu baristów stanowią ich „napój popisowy”. Wówczas jedną (lub nawet kilka) z warstw w danej kawie stanowi właśnie aksamitnie spienione mleko. 

Nie będzie wielkim zaskoczeniem, że chłodziarki do mleka znajdują zastosowanie przede wszystkim w lokalach gastronomicznych. Wśród popularnych znajduje się chłodziarka do mleka Jura, której prosta konstrukcja i łatwa obsługa czynią wyborem idealnym. Jest to chłodziarka nie tylko do wykorzystania profesjonalnego, ale także amatorskiego, w Twoim miejscu zamieszkania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*