Jakie witaminy powinniśmy przyjmować?

Jakie witaminy powinniśmy przyjmować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Z każdym rokiem pęd życia w krajach rozwiniętych się zwiększa. Ludzie coraz więcej pracują, coraz mniej czasu spędzają w domu. Prawda jest taka, że przez nasz ciągły pośpiech zapominamy o zdrowym stylu życia i o jedzeniu pełnowartościowych posiłków, co w konsekwencji może prowadzić do wielu niedoborów witaminowych. Z kolei niedobory mogą mieć fatalne skutki dla naszego organizmu. Dlatego też producenci leków wychodzą naprzeciw nowym wymaganiom konsumentów i komponują suplementy diety dla tych, którym grozi awitaminoza.

Jakie witaminy powinniśmy przyjmować?

Abyśmy dokładnie mogli stwierdzić, jakich witamin potrzebuje nasz organizm, należałoby zrobić specjalistyczne badania z krwi. Są jednak szczególne sytuacje, jak chociażby ciąża, kiedy suplementacja witamin z pewnością nie zaszkodzi, jeżeli będziemy je przyjmować w sensownych dawkach.
Jedną z witamin, której suplementację zalecają lekarze, to witamina D, odpowiedzialna przede wszystkim za prawidłowy rozwój kości. Powinniśmy ją pić w miesiącach jesiennych i zimowych, ponieważ jest ona wytwarzana przez organizm pod wpływem działania promieni słonecznych i nie da się jej dostarczyć z pożywienia.

Kolejną witaminą, która nie może zaszkodzić w nadmiarze, ponieważ jest wypłukiwana z organizmu, to witamina C, odpowiedzialna przede wszystkim za odporność na wszelkiej maści drobnoustroje.

Ostatnią pozycją, równie ważną, jak poprzednie, będą witaminy z grupy B, które w odpowiedniej ilości znacząco poprawiają kondycję całego organizmu, a także są odpowiedzialne na prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego. Warto zainteresować się ich suplementacją, ponieważ w codziennych posiłkach nie dostarczamy ich zbyt wiele do krwiobiegu.

Artykuł napisany we współpracy ze sklepem internetowym Fundacja Long Life, gdzie znajdziesz różnego rodzaju suplementy, aminokwasy, np. gsh glutationy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*