Zasiłek rodzinny w Niemczech – o czym należy pamiętać?

Zasiłek rodzinny w Niemczech – o czym należy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rząd niemiecki oferuje rodzicom szereg świadczeń, które mają pomóc w pokryciu kosztów wychowania dzieci. Należy do nich Kindergeld, czyli miesięczny, nieopodatkowany zasiłek, który pomaga w pokryciu kosztów wychowania dziecka.

Co to jest Kindergeld?

Kindergeld to miesięczny, nieopodatkowany zasiłek wypłacany przez rząd niemiecki dla dzieci poniżej 18 roku życia. Ma on na celu zrekompensowanie niektórych wydatków związanych z wychowaniem dzieci i można o niego wystąpić niezależnie od tego, czy się pracuje, czy nie. Więcej informacji znajdziesz na stronie https://europrofi.eu/kindergeld-zasilek-rodzinny-w-niemczech/.

Ile otrzymam Kindergeld?

Wysokość zasiłku Kindergeld zależy od tego, ile zarabiasz, a także od tego, w jakim kraju związkowym mieszkasz: w Niemczech jest 16 różnych krajów związkowych (Bundesländer) i każdy z nich ma swój własny sposób obliczania zasiłku. Generalnie jednak, jeśli zarabiasz mniej niż 1800 euro miesięcznie, to możesz oczekiwać około 184 euro miesięcznie na każde dziecko; jeśli Twoje dochody mieszczą się w przedziale 1800-2 600 euro, to będzie to około 214 euro miesięcznie; a jeśli zarabiasz więcej niż 2600 euro, to będzie to nie więcej niż 216 euro miesięcznie na każde dziecko.

Jak mogę ubiegać się o Kindergeld?

Wniosek o Kindergeld można złożyć online za pośrednictwem strony internetowej niemieckiego Federalnego Urzędu Ubezpieczeń Społecznych. Należy podać datę urodzenia dziecka, a także własne dane osobowe. Jeśli jesteś w związku małżeńskim, oboje małżonkowie muszą być obecni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*