Gaśnice – wszystko co musisz wiedzieć

Gaśnice – wszystko co musisz wiedzieć
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gaśnice to specyficzne urządzenia, jakie są niezbędne w wielu miejscach. Spotykamy je w autach, a biurach, firmach i instytucjach publicznych. Oczywiście korzystają z nich na szeroką skalę strażacy podczas gaszenia pożaru. To niezwykle przydatne urządzenie, jakie może bardzo wiele zdziałać. Co warto wiedzieć o gaśnicach? Czego dotyczy ich legalizacja? Jakie kwestie są najważniejsze?

Najważniejsze kwestie

Legalizacja gaśnic bazuje na przeprowadzeniu technicznego przeglądu przez specjalistę. Dopuszcza on przedłużenie legalizacji do użytku, na kolejne dwa lata. Zazwyczaj nie jest to drogie przedsięwzięcie i warto o nim pamiętać. Dzięki temu zyskamy pewność, że w razie pożaru zyskamy skuteczną ochronę i łatwo skorzystamy z ugaszenia ognia. 

Gaśnice są napełniane skroplonym gazem, jakie osiąga temperaturę do -78 stopni Celsjusza. Gaz ten rozpręża się, a wydobywający się dwutlenek węgla tworzy na danej powierzchni warstwę suchego lodu. CO2 ma za zadanie odcinać do[pływ tlenu i tłumić powstały ogień. Ponadto, dochodzi do obniżenia temperatury ognia. Jeżeli znamy się na użyciu gaśnicy, taka czynność nie sprawi nam większych trudności. Pamiętajmy o systematycznej legalizacji gaśnic, jaka jest bardzo ważna.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*