Z ozdobami czy bez – na jakie zaproszenia się zdecydować?

Z ozdobami czy bez – na jakie zaproszenia się zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zaproszenia ślubne występują obecnie w bardzo różnych formach. Niektóre klasyczne są wykonane z bardzo dobrej jakości papieru. Inne zaś są bogato zdobione wstążkami, naklejkami czy koronkami. Czym się kierować, wybierając zaproszenia na ślub i wesele?


Konsekwentna stylistyka


Najlepiej dopasować je do motywu przewodniego uroczystości. Jeżeli wesele odbędzie się w tradycyjnej gospodzie, a panna młoda będzie mieć sukienkę w stylu boho, karty wręczane gościom powinny stanowić zapowiedź klimatu przyjęcia. Warto też wykorzystać kolorystyczne motywy przewodnie. W zależności od gatunku kwiatów i ozdób na stołach, dobiera się przykładowo zaproszenia ślubne w kropki, motywy florystyczne, a nawet figury geometryczne.

Drukarnie pozwalają czasami samodzielnie je zaprojektować. Niektóre pary korzystają z takiego rozwiązania, natomiast te przytłoczone liczbą przedślubnych obowiązków, decydują się wykorzystać dostępne projekty. Wśród nich także jest w czym wybierać. Na pewno dopasuje się coś do swojego przyjęcia.


Uwagi techniczne


Wybierając zaproszenia, należy zwracać uwagę na czytelną czcionkę. Niektóre rodzaje pisma komputerowego są tak pełne ozdobników, że stają się wręcz nieczytelne. Lepiej unikać takich zaproszeń, jeżeli tuż przed ślubem nie zamierza się odbierać telefonów od gości, którzy nie wiedzą gdzie i o której się stawić. Zaproszenie służy celom informacyjnym, nie ma sensu pozwalać, by aspekt artystyczny przysłonił tę ich rolę. Większą swobodę para młoda ma natomiast w przypadku doboru wielkości i kształtu zaproszenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*