Metody na modne brwi

Metody na modne brwi
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Modne brwi bez trudu i wysiłku

Wyrazista oprawa oczu podkreśla piękno twarzy i nadaje jej unikalnego charakteru. Permanentny makijaż dobrze sprawdza się u osób, które utraciły brwi lub ich własne są rzadkie, jasne lub zbyt cienkie. Za pomocą tej metody można również wyrównać asymetrię pomiędzy łukami lub zmienić ich kolor. Kobiety decydują się na ten zabieg również ze względu na olbrzymią oszczędność czasu i pieniędzy. Codzienne malowanie się zajmuje wielu paniom znaczną część dnia, często jest pracochłonne, uciążliwe i wymaga wcześniejszego wstawania. Uzyskanie pożądanych efektów wymaga nie tylko dużych umiejętności, ale też całego zestawu kosmetyków. W dłuższej perspektywie wykonanie zabiegu kosmetycznego jest bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż wieloletnie kupowanie kosmetyków.

Makijaż permanentny pozwala cieszyć się naturalnym wyglądem brwi przez długi czas. Dzięki temu można uzyskać trwały i naturalny efekt, co pozwala na zrezygnowanie z tradycyjnych metod malowania. Zabieg polega na wstrzykiwaniu drobinek pigmentu pod skórę, dzięki czemu uzyskuje się nieporównywalnie większą trwałość niż w przypadku stosowania henny. W trakcie wykonywania zabiegu dochodzi do przerwania ciągłości skóry, jednak przy zastosowaniu odpowiedniego znieczulenia proces ten może być niemal całkowicie bezbolesny. Istnieje kilka metod wykonywania makijażu trwałego w zależności od potrzeb i preferencji klienta. Przykładowo dla osób ciemnowłosych idealnym rozwiązaniem będą cieniowane brwi.

Metody wykonywania makijażu permanentnego brwi

Metoda wykonywania zabiegu powinna zostać dobrana indywidualnie do klientki. Pod uwagę bierze się jej oczekiwania, karnację, kształt twarzy i brwi. Należy pamiętać, że efekt utrzymuje się minimum przez 6 miesięcy, dlatego decyzja powinna być przemyślana i wykonana w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Metoda włosa polega na wrysowaniu włosków w brakujących miejscach i wypełnieniu w ten sposób kształtu łuków. Pomaga to na uzyskanie spójnej całości, brwi wyglądają na bardziej jednolite i gęste. Metoda cienia jest szczególnie polecana brunetkom. Cieniowanie pozwala na skorygowanie kształtu łuków i zmniejszenie asymetrii w górnej części twarzy. Dobranie odpowiedniego koloru barwnika umożliwia uzyskanie pożądanego efektu. Metoda hybrydowa najlepiej sprawdza się u osób z bardzo przerzedzonymi brwiami lub tymi, które utraciły je w wyniku choroby lub wypadku. Brwi hybrydowe są połączeniem metody cienia oraz włosa. Prezentują się najbardziej naturalnie. Łuk brwiowy jest równomiernie wypełniony kolorem, a brakujące włoski uzupełnione.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*