Z jakich materiałów może być wykonana siatka cięto-ciągniona?

Z jakich materiałów może być wykonana siatka cięto-ciągniona?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje wiele różnych rodzajów materiałów, które mogą być wykorzystane do produkcji siatki cięto-ciągnionej. Najpopularniejsze rodzaje siatki cięto-ciągnionej są wykonane z aluminium, stali nierdzewnej i stali ocynkowanej. Każdy typ ma swoje własne zalety i wady.

Do najczęstszych rodzajów siatki cięto-ciągnionej należą:

Stal nierdzewna

Najbardziej trwały i odporny na korozję rodzaj siatki cięto-ciągnionej dostępny w sprzedaży, stal nierdzewna nadaje się do użytku zewnętrznego lub tam, gdzie produkt będzie narażony na trudne warunki. Jednak stal nierdzewna może być trudna do cięcia i spawania, co sprawia , że ta siatka cięto-ciągniona cena jest droższa niż niektóre inne rodzaje siatki cięto-ciągnionej.

Miedź

Ten rodzaj siatki cięto-ciągnionej oferuje doskonałą przewodność, ale nie jest tak mocny jak inne materiały. Miedź jest również bardziej miękka niż inne rodzaje siatki cięto-ciągnionej, co czyni ją bardziej podatną na uszkodzenia w wyniku uderzeń i ścierania. Miedź jest zwykle używana w zastosowaniach, które wymagają dobrej wymiany ciepła, takich jak systemy HVAC lub urządzenia chłodnicze.

Aluminium

Aluminium jest jednym z najmniej kosztownych materiałów używanych do tworzenia ekspandowanych metali ze względu na jego niską gęstość i wysokie właściwości przewodności (chociaż aluminiowe ekspandery mają niższą przewodność niż miedź). Aluminium jest również lekkie, co czyni je idealnym materiałem do stosowania z dużymi elementami lub obiektami, których waga musi być zminimalizowana. Jednakże ekspandery aluminiowe mają tendencję do zginania, a nie łamania się pod wpływem naprężeń, co czyni je nieodpowiednimi do zastosowanie w aplikacjach o dużej wytrzymałości na uderzenia. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*