Wyprawka dla niemowlaka – jakie ubrania powinny się w niej znaleźć?

Wyprawka dla niemowlaka – jakie ubrania powinny się w niej znaleźć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Już na etapie ciąży warto zacząć myśleć o tym, jakie ubranka kupić dla swojego przyszłego dziecka. Jednak nie jest to takie proste. Trzeba wiedzieć, jakie rzeczy kupić i ile będziesz potrzebować. Jest to szczególnie ważne, jeśli będzie to Twoje pierwsze dziecko.

Lista rzeczy, które musisz kupić:

1) Pieluchy

Musisz zastanowić się, czy planujesz korzystać z jednorazowych pieluch czy z wielorazowego użytku pieluch z tkaniny. Pieluchy z tkaniny są dobre dla dzieci, które mają wrażliwą skórę lub które są uczulone na chemikalia znajdujące się w jednorazowych pieluchach, takich jak wybielacz chlorowy, który jest używany w nich do celów dezynfekcji. Ponadto są one bardziej ekologiczną opcją, jednak nie są tak wygodne jak jednorazowe pieluchy.

2) Ubranka

Zadbaj o to, by kupić odpowiednią liczbę ubranek na każdą okazję. Pamiętaj, że powinny one być wykonane z dobrych materiałów, które będą wygodne dla dziecka. Dobra wyprawka będzie zawierała różne rodzajów ubranek, takie jak:

  • kilka par śpioszków
  • kilka par bodów, zarówno z krótkim jak i z długim rękawem
  • jedna lub dwie pary spodenek
  • kilka par spodni – najlepiej legginsów lub dresowych.

Wszystkie je znajdziesz na stronie https://bajubaj.pl/, gdzie dostępne są wysokiej jakości ubrania na każdą okazję.

3) Dobre skarpetki

Kiedy kupujesz skarpetki dla swojego dziecka, szukaj tych wykonanych z miękkiej bawełny lub włókien bambusowych, które nie podrażnią wrażliwej skóry. Zaleca się wybór skarpetek, które są elastyczne w kostce, dzięki czemu nie zsuwają się łatwo i pozostają na nogach dłużej.

 

 

 

 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*