Profesjonalne ekspresy do kawy

Profesjonalne ekspresy do kawy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Profesjonalne ekspresy do kawy świetnie sprawdzą się w biurze, obiekcie gastronomicznym czy kawiarni. Wybór sprzętu jest ogromny, od prostych w obsłudze automatów po ekspresy z zaawansowanymi funkcjami. Odpowiedni ekspres pozwoli uzyskać doskonały smak i aromat kawy, a jego obsługa będzie prosta i bezproblemowa. Na co zwrócić uwagę wybierając ekspres do kawy (sprawdź: marki jura ekspresy do kawy)?

Odpowiedni młynek

Dzięki wbudowanemu młynkowi, możemy cieszyć się smakiem i aromatem świeżo zmielonej kawy. Najczęściej w ekspresach możemy się spotkać z młynkami żarnowymi. Mogą być one stalowe lub ceramiczne. Stalowe są bardziej wytrzymałe, jednak ceramiczne pracują dużo ciszej. Młynki udarowe obecnie zostały wyparte, ponieważ w czasie mielenia, wytwarzały wysoką temperaturę co wpływało na goryczkę napoju.

Filtr do wody i funkcja czyszczenia

Filtr poprawia smak wody, ale także chroni maszynę przed osadami kamienia. Dzięki temu maszyna jest trwalsza i mniej zawodna niż ekspresy bez filtra. Funkcja automatycznego czyszczenia pozwala zaoszczędzić czas przeznaczony na mycie i konserwację maszyny. Dzięki temu możemy także częściej czyścić ekspres co wpływa na jakość parzonej w nim kawy.

Płyta podgrzewająca filiżankę

Pełna smaku i aromatu kawa powinna mieć odpowiednią temperaturę. Płyta do podgrzewania, zadba o podgrzanie filiżanek, dzięki czemu nie musimy tego robić samodzielnie.

Dysza do spieniania mleka

Najlepiej gdy jest zintegrowana i równocześnie pobiera, podgrzewa i spienia mleko, a następnie wlewa do szklanki. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możemy przygotować każdy rodzaj kawy

Regulacja ciśnienia

Profesjonalne ekspresy do kawy, obsługiwane przez baristów powinny mieć także regulację ciśnienia. Im wyższe ciśnienie tym lepszy smak kawy i lepsza moc. Dzięki wysokiemu ciśnieniu na kawie powstaje także charakterystyczna pianka, która wzbogaca aromat kawy i pozwala go zatrzymać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*