Kogo przyjmują pod swoją pieczę domy opieki

Kogo przyjmują pod swoją pieczę domy opieki
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Staranie się o miejsce w domu opieki to szereg formalności i wymogów, które trzeba spełnić, jednakże ważny jest także czas oczekiwania na przydzielenie miejsca w takiej placówce. Z informacji podawanych na stronach rządowych wynika, że okres oczekiwania może wynosić od dwóch miesięcy do nawet dwóch lat.

Osoby przyjmowane do domu opieki

Każda osoba starsza może ubiegać się o miejsce w domu opieki, jednak niestety, nie wszyscy je otrzymują. Musimy pamiętać, że liczba chętnych jest dość duża, a ilość miejsc ograniczona. W pierwszej kolejności przyjmowane są osoby, które potrzebują stałego nadzoru i opieki, a ich najbliżsi nie mogą się nimi zajmować przez cały czas.

Przydział miejsca zależy od poziomu schorzenia. Pierwszeństwo udzielane jest obłożnie chorym i leżącym, przewlekle chorym, a także chorym psychicznie. Kolejną kategorią są osoby, które są osobami w podeszłym wieku, osobami psychicznie chorymi lub osobami niepełnosprawnymi.

Domy opieki w Polsce przyjmują pod swoją pieczę osoby według kryteriów określonych przez Gminny lub Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Należy też wziąć pod uwagę, iż pracownicy socjalni starają się jak najdłużej podtrzymywać opiekę nad starszym w domu, jednak w przypadku umieszczenia w domu pomocy społecznej wybór pada na ten, który jest najbliżej miejsca zamieszkania.

W okolicach Warszawy dużą popularnością cieszy się dom opieki w Józefowie. Jest to spokojna i cicha okolica z dala od zgiełku stolicy, a przy okazji nie przyjmuje pod swój dach mnóstwa podopiecznych, zapewniając tym samym domową atmosferę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*