Wakeboarding dla początkujących – podstawowy asortyment

Wakeboarding dla początkujących – podstawowy asortyment
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wakeboarding jest ekstremalnym sportem wodnym, będącym w dużej mierze połączeniem snowboardu oraz surfingu. Polega na pływaniu na specjalnej desce po powierzchni wody, trzymając się jednocześnie liny ciągniętej przez przystosowaną motorówkę. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z tą aktywnością powinny koniecznie zaopatrzyć się w niezbędny sprzęt i akcesoria, które zapewnią im optymalny poziom bezpieczeństwa. Wymogiem koniecznym są m.in. kaski wakeboardowe, odpowiedzialne za ochronę głowy przed urazami.

Gwarancja niezapomnianych chwil

Wakeboarding dostarcza mnóstwo frajdy i jest niezwykle emocjonujący. Podstawowym sprzętem jest tutaj oczywiście deska, która musi być idealnie dostosowana pod względem rozmiaru do wagi oraz wzrostu użytkownika. Pamiętajmy o tym, że im jest ona dłuższa, tym lepszą ma wyporność, co powoduje, że jest w stanie bez problemu utrzymać znacznie większy ciężar. Wybierajmy modele o wyprofilowanych krawędziach, charakteryzujące się sporą lekkością i trwałością.

Kolejnym niezwykle istotnym elementem ekwipunku są specjalne buty. Powinny one być przede wszystkim wygodne (nie mogą ani obciskać, ani obcierać), tak aby zapewniały nam wysoki poziom komfortu w trakcie sunięcia po falach. Design oraz cena odgrywają w tym przypadku rolę drugorzędną, bo liczy się głównie bezpieczeństwo i wygoda. Najlepiej sprawdzą się buty z tradycyjnymi, grubymi sznurówkami i lekką cholewką, idealnie dopasowane do stopy. Zagwarantują one bowiem wydajny odpływ wody, a także redukcję przeciążeń.

Do obuwia koniecznie dobierzmy odpowiednie wiązania, wykonane z materiałów najwyższej jakości. Jeśli chodzi o ubranie, to polecane są w szczególności elastyczne pianki neopronowe w formie kombinezonu (z krótkim rękawem i nogawkami). Alternatywą jest kamizelka piankowa. Ostatni wymagany element to wytrzymały kask na głowę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*