Typy prowadnic – od czego zależy wybór?

Typy prowadnic – od czego zależy wybór?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadnice i szyny do szuflad to serce szafy. Są niezbędne do utrzymania poziomu szuflady, jej gładkości i cichości. Występują w szerokiej gamie typów i rozmiarów. Wybór uzależniony jest od wagi produktu, który ma być przechowywany w szufladzie oraz jego wielkości. Osoby zainteresowane zakupem odpowiedniego produktu, mogą zapoznać się z asortymentem sklepu online: https://www.elwi.pl/produkty/8/szuflady-i-prowadnice.html.

Prowadnice rolkowe (znane również jako kulkowe lub tulejowe) 

Są one droższe od innych typów, ale są też bardziej trwałe i niezawodne. Rolki umożliwiają płynne otwieranie szuflad bez hałasu i tarcia.

Prowadnice ślizgowe (znane również jako zwykłe lub prowadzące) 

Prowadnice ślizgowe są tańsze od prowadnic rolkowych, ale często wymagają smarowania, aby działały prawidłowo. Są również podatne na zużycie w miarę upływu czasu, jeśli nie są odpowiednio konserwowane, dlatego też nie są powszechnie stosowane w wysokiej klasy kuchniach, w których ważna jest długowieczność.

Prowadnice samozamykające

Występują w dwóch odmianach: sprężynowe i grawitacyjne. Sprężynowe samozamykające się prowadnice zamykają się automatycznie, gdy je puszczamy; grawitacyjne mają magnes, który zamyka je za nami, gdy odchodzimy od nich po otwarciu. Oba rodzaje prowadnic są nieco hałaśliwe podczas otwierania i zamykania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*