Typy butów damskich, jakie można nabyć z myślą o wycieczce w góry

Typy butów damskich, jakie można nabyć z myślą o wycieczce w góry
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Górskie wycieczki zawsze wymagają odpowiedniego wyposażenia, które zapewni nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo. Pogoda w wyższych partiach jest bardzo nieprzewidywalna, dlatego można się po niej spodziewać wszystkiego. Doświadczone wędrowczynie nie mogą dać się zaskoczyć, a jedną z podstawowych kwestii, o których powinny pomyśleć jest dobór górskiego obuwia.

Buty damskie do górskich wędrówek

W sklepach sportowych można znaleźć szeroki wybór damskich butów niezbędnych do pieszych wędrówek. W kwestii wysokości butów nie ma już obowiązku osłaniania kostki – jest wiele modeli pośrednich lub całkiem niskich, które mimo wszystko zapewniają bezpieczeństwo. Im niższy but, tym jest on lżejszy, jednocześnie gorzej chroni przed zimnem i wilgocią. Niezwykle ważny w butach damskich jest dobór typu podeszwy oraz jej bieżnika, dzięki któremu zapewniona jest optymalna przyczepność do podłoża nawet podczas wilgotnej lub oblodzonej trasy.

Wodoodporność obuwia – o tym warto pamiętać

W górach panuje większa wilgotność niż na nizinie nawet podczas upalnego lata. Z tego też powodu warto wyposażyć się w buty damskie Gore Tex, które posiadają specjalną membranę zapewniającą całkowitą wodoszczelność. Nawet stąpanie po płynącej wodzie nie sprawi, że podeszwa przecieknie, co daje ogromny komfort podczas górskich wycieczek. W membranę są wyposażone zarówno buty zimowe, jak i letnie, chociaż jej największą skuteczność obserwuje się w obuwiu górskim przeznaczonym na miesiące zimowe oraz jesień i wczesną wiosnę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*