Sprzęt i pomoce dla osób niewidomych i słabowidzących

Sprzęt i pomoce dla osób niewidomych i słabowidzących
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby niewidome muszą radzić sobie z wieloma wyzwaniami w życiu codziennym. Jednak istnieje wiele narzędzi, które mogą ułatwić im codzienne funkcjonowanie, niezależnie od tego, czy są całkowicie niewidome, czy zmagają się z częściową utratą wzroku.

Laski dla niewidomych

Laski są jednym z najbardziej powszechnych narzędzi używanych przez osoby niewidome lub niedowidzące. Pozwalają one na bezpieczne przemieszczanie się bez obawy o ciągłe wpadanie na przedmioty. Dzięki specjalnym zakończeniom laski dla niewidomych umożliwiają dokładne wyczuwanie podłoża, co umożliwia bardziej swobodne poruszanie się. Umożliwia to osobom niewidomym samodzielne wychodzenie z domu.

Mówiące zegarki

Mówiące zegarki są niedrogim sposobem, aby pomóc Ci śledzić czas. Zegarki te mają wbudowany głośnik, przez który po naciśnięciu odpowiedniego przycisku na zegarku. usłyszysz, która jest godzina Mogą mieć one wbudowane również inne dodatkowe funkcje, takie jak alarmy czy stopery.

Czytniki ekranowe

Programy te pozwalają osobom niewidomym odczytywać to, co jest napisane na ekranie komputera za pomocą syntezatora głosu. Może on odczytać każdy tekst na komputerze, w tym wiadomości e-mail lub treści zawarte na stronach internetowych. Umożliwia to osobom niewidomym odczytywanie treści, które nie są zapisane za pomocą alfabetu brajla.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*