Przyczyny często bólu głowy

Przyczyny często bólu głowy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból głowy to dolegliwość, z którą w różnym stopniu zmaga się niemal każdy z nas. Jeśli występuje wyjątkowo często, to nie warto jej lekceważyć, ponieważ może być sygnałem świadczącym o poważnej chorobie. Przykładowo ból z tyłu jest przyczyną nadciśnienia, a z prawej albo lewej strony – migreny. Nierzadko też zdarza się, że powodem występowania chronicznych bólów głowy jest jaskra. W  takiej sytuacji z pewnością pomoże nam dobry okulista w Krakowie lub innym mieście naszego kraju.

Lekceważenie bólu głowy może się skończyć tragicznie

Statystyki jasno pokazują, że najwięcej osób cierpi z powodu tzw. napięciowych bólów głowy, które nie są skutkiem żadnej poważnej choroby, ale dolegliwością samą w sobie. Do czynników je wywołujących zaliczamy np. brak snu, ogólne przemęczenie, głód, nadmierne emocje, a także niewygodną pozycję w trakcie siedzenia czy leżenia. Niestety, ból głowy może również wynikać ze znacznie bardziej niebezpiecznych dla zdrowia chorób, takich jak m.in.:

Nadciśnienie tętnicze – w tym przypadku pojawia się zazwyczaj z rana, najczęściej w okolicach potylicy. Koniecznie udajmy się wtedy do właściwego specjalisty, który wykona odpowiednie badania i postawi diagnozę. Jeśli chcemy, aby przyjął nas szybko kardiolog prywatnie w Krakowie z pewnością zapiszemy się na wizytę z dnia na dzień.

Zapalenie zatok – odczuwamy tępy ból w pobliżu zarówno zatok czołowych, jak i przynosowych, nasilający się przede wszystkim przy pochylaniu głowy.

Wady wzroku – powodują napięcie mięśni gałek, czego skutkiem jest ból głównie w okolicy czołowej.

Jaskra – objawiająca się jednostronnymi bólami głowy, a także zmniejszoną ostrością widzenia. 

Różne zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Choroby zębów, np. stany zapalne.

Zapalenie tętnic – ból pojawia się w trakcie czesania włosów lub pochylania głowy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*