Jak zacząć pracę jako asystentka stomatologiczna?

Jak zacząć pracę jako asystentka stomatologiczna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybranie odpowiedniej ścieżki kariery jest kluczowe, aby zapewnić sobie stabilność finansową. Warto więc dobrze zastanowić się nad tym, kim chciałoby się zostać. Wiele osób marzy o rozpoczęciu pracy w gabinecie dentystycznym, w charakterze asystentki lekarza. Co jednak trzeba zrobić, aby dostać taką posadę?

Nabycie niezbędnych uprawnień

Asystentka stomatologiczna musi ukończyć stosunkowo krótką szkołę. Wystarczy odbycie trwającego 2 semestry kursu zawodowego. W każdym ośrodku jest on prowadzony nieco inaczej, aczkolwiek przeważnie obejmuje:

– zapoznanie z przepisami BHP;

– naukę anatomii i fizjologii;

– sterylizację narzędzi;

– różne metody asystowania lekarzowi;

– prowadzenie dokumentacji;

– język obcy zawodowy.

Dzięki nabyciu wszystkich wymienionych umiejętności można uzyskać pozytywny wynik z egzaminu końcowego i otrzymać niezbędne uprawnienia, pozwalające wykonywać ten interesujący zawód. Zaletą pracy w takim charakterze jest przede wszystkim kontakt z ludźmi i brak nudy, a także wiele możliwości zatrudnienia. Istnieje możliwość ciągłego dokształcania się poprzez kursy i szkolenia, których cel to umożliwienie uzyskania wyższego wynagrodzenia. Zawód ten jest potrzebny nie tylko w Polsce, ale również za granicą, co stanowi świetną wiadomość dla osób chcących opuścić kraj.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*