Przyczepa samochodowa – sprawdzone rozwiązanie w ramach przewozu

Przyczepa samochodowa – sprawdzone rozwiązanie w ramach przewozu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykorzystując przyczepę samochodową możemy ogromnie zwiększyć możliwości przewozowe naszego pojazdu. Nawet z małego, miejskiego autka można w ten sposób uczynić samochód, który będzie zdolny przetransportować na przykład pralkę albo lodówkę. Sprawdzamy jakie przyczepy są dostępne na rynku oraz co jest wymagane, byśmy mogli je bezpiecznie i legalnie użytkować. Dowiemy się też co nieco montażu haka holowniczego.

Przygotowanie samochodu

Znakomita większość produkowanych obecnie aut osobowych posiada homologację na holowanie przyczep. By się o tym przekonać należy sprawdzić, czy pola o maksymalnej dopuszczalnej masie przyczepy są wypełnione w dowodzie rejestracyjnym (rubryki F.2 oraz F.3). Jeśli tak, wystarczy zakupić oraz zamontować hak. Wraz z nim auto zostanie wyposażone w gniazdo elektryczne, które umożliwi podłączenie świateł zewnętrznych holowanego pojazdu, tak byśmy byli dobrze widoczni z tyłu. W przyczepkach samochodowych z województwa podlaskiego znajdziemy standardowe zapięcie oraz wtyczkę do wspomnianego gniazda. Wystarczy wszystko poprawnie podłączyć i zaczepić, co wprawnemu kierowcy zajmie zaledwie kilka sekund.

Transport przedmiotów

By przewóz rzeczy był bezpieczny, musimy dokładnie przymocować załadowany przedmiot. Najlepiej wykorzystać do tego pasy transportowe, choć nadadzą się też zwyczajne liny. Szybko zauważymy, że już najmniejsze przyczepki pozwolą bez problemu przetransportować pralkę, lodówkę, zmywarkę czy inny ciężki sprzęt. Możemy więc zaoszczędzić bardzo dużo na transporcie takich towarów ze sklepu do naszego domu lub mieszkania. Na przyczepy lekkie, czyli nieprzekraczające 750 kg dopuszczalnej masy całkowitej, nie musimy mieć żadnego dodatkowego prawa jazdy. Pamiętajmy tylko, że wersja bez hamulca najazdowego wymaga, by samochód ciągnący był przynajmniej o połowę cięższy.

Radzimy by nie kupować najtańszych, chińskich przyczep. Będą one wykonane ze słabych materiałów i nieodporne na korozję. Warto przyjrzeć się np. przyczepkom samochodowym z Rzeszowa, gdzie znajduje się wiele firm, które je produkują, sprzedają, a także wypożyczają. Zadbajmy o to, by kupowany przez nas egzemplarz był wykonany z blachy ocynkowanej lub stali nierdzewnej. Wtedy korozja nam niestraszna, nawet jeśli będziemy trzymać przyczepę na parkingu, pod gołym niebem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*