Pellet – jakie ma zalety?

Pellet – jakie ma zalety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pelety są najpopularniejszym wyborem paliwa do pieców opalanych drewnem, kominków i pieców. W ostatnich latach stały się bardziej popularne ze względu na ich wysoką wydajność i niskie koszty.

Paliwo peletowe jest wytwarzane ze sprasowanych trocin, wiórów drzewnych, rozdrobnionych gazet lub innych roślinnych materiałów odpadowych. Materiał ten jest następnie wiązany w jednolite kształty przed zapakowaniem do worków lub dużych pojemników.

Pellet ma kilka zalet w porównaniu z innymi paliwami. Należą do nich:

Niższy koszt w porównaniu z innymi paliwami

Pelety to doskonała wartość. Są one tańsze na jednostkę ciepła niż jakiekolwiek inne paliwo, w tym gaz ziemny, propan i olej. To czyni je idealnymi dla właścicieli domów, którzy szukają sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za ogrzewanie. W rzeczywistości, wiele pieców na pelety zużywa tylko połowę ilości peletów, jak porównywalnej wielkości piec na drewno lub wkład kominkowy, aby wytworzyć taką samą ilość ciepła!

Czystsze powietrze z mniejszą ilością dymu i popiołu

W przeciwieństwie do drewna, które wytwarza dym podczas spalania, pelety praktycznie nie wytwarzają dymu ani popiołu. To czyni je doskonałym wyborem dla tych, którzy chcą poprawić jakość powietrza w swoim domu poprzez zmniejszenie emisji dymu z systemu grzewczego.

Brak konieczności sprzątania po spaleniu

Piece i kominki na drewno wymagają czyszczenia popiołu po każdym sezonie grzewczym – to nieprzyjemne zadanie, które może być dość czasochłonne, jeśli nie zrobisz tego od razu po każdym pożarze. Pelety nie mają popiołu do sprzątania, więc nie pozostaje po nich nic poza małą kupką trocin (które można łatwo zmieść miotłą). Brak popiołu oznacza brak brudnych rąk lub ubrań po próbach sprzątania.

Jeśli chcesz nabyć ten produkt, to pellet Gdańsk, jest miastem, w którym tego dokonasz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*