Oryginalny domek dla lalek, który pobudzi kreatywność dziecka

Oryginalny domek dla lalek, który pobudzi kreatywność dziecka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci kochają ciekawe zabawy, które pozwalają im na używanie całej wyobraźni. Jedną z takich zabawek jest właśnie domek dla lalek, który daje dosłownie nieskończoność możliwości. Zobacz, w jaki sposób pobudzi kreatywność dziecka.

Budowanie domku

Pierwszym etapem zabawy domkiem dla lalek jest oczywiście jego budowanie. Najlepiej, jeśli dziecko uczestniczy w nim razem z rodzicami, co pomoże mu poznać całą technologię związaną z tworzeniem domku. Jednocześnie będzie okazją do wymiany doświadczeń, zdobycia nowych umiejętności od rodziców, a także posłuży do rozwijania relacji rodzinnych i społecznych. Co więcej, już na tym etapie może zostać rozwinięta kreatywność dziecka, gdy będzie “podpowiadać” dorosłym, gdzie dopasować poszczególne elementy.

Malowanie domku

Niektóre domki dla lalek – lotrzyk.pl oferuje kilka ich modeli – mają przygotowane do malowania ścianki. Takie rozwiązanie sprawia, że dziecko może samodzielnie wybrać, co przyozdobi ścianki jego nowej zabawki, a to z kolei daje nieskończone możliwości. Jest też okazją do świetnej, wspólnej i bardzo twórczej zabawy.

Ustawianie mebelków i lalek

Na kolejnym etapie pozwól maluchowi samodzielnie zdecydować, gdzie będą znajdować się poszczególne pomieszczenia. Kuchnia, łazienka, salon, sypialnia czy inne pokoje pełne ciekawych mebli i akcesoriów z pewnością także będą okazją do rozwijania wyobraźni i tworzenia już na tym etapie ciekawych historii z udziałem posadzonych na nich lalek. Każda zmiana niczym przemeblowanie w rodzinnym domu także przysłuży się rozwojowi zdolności dziecka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*