Ochrona głowy w pracy: jakie rodzaje kasków BHP są dostępne

Ochrona głowy w pracy: jakie rodzaje kasków BHP są dostępne
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sprzedaży dostępnych jest wiele różnych rodzajów kasków ochronnych. Niektóre są przeznaczone do ochrony pracowników przed spadającymi przedmiotami, inne przed porażeniem prądem elektrycznym, a jeszcze inne do ochrony przed wyciekami chemicznymi.

Kaski ochronne mogą być wykonane z twardego plastiku, miękkiej pianki lub metalowej siatki i mogą być dostępne w różnych stylach, jak chociażby w takiej hurtowni jak Speckable. Styl, który wybierzesz, będzie zależał od tego, do czego potrzebujesz kasku.

Kaski ochronne z twardego tworzywa sztucznego

Są one zazwyczaj wykonane z poliwęglanu lub tworzywa sztucznego ABS. Są mocne i trwałe, ale także lekkie i wygodne. Mogą być również wykonane w różnych kolorach, aby pomóc w identyfikacji, kto je nosi, jeśli pracują w zespołach lub środowiskach pracy, w których może być wiele osób noszących sprzęt ochronny. Kaski ochronne z twardego tworzywa sztucznego są odpowiednie do stosowania w wielu branżach, w tym w budownictwie, produkcji, magazynowaniu, produkcji żywności i przemyśle transportowym.

Kaski ochronne z miękkiej pianki

Wypełnione pianką miękkie kaski ochronne są znacznie lżejsze niż kaski z twardego tworzywa sztucznego, ale oferują mniejszą ochronę przed upadkiem lub uderzeniami w głowę niż kaski z twardego tworzywa sztucznego, ponieważ nie mają tak dużego oporu przy uderzeniu przez coś wystarczająco ciężkiego, aby spowodować obrażenia (np. przedmiot spadający z góry). Zapewniają one jednak pewną ochronę przed uderzeniami o niskim poziomie, takimi jak uderzenie przez spadający przedmiot lub wpadnięcie na coś podczas noszenia kasku. Są one również lżejsze i wygodniejsze w noszeniu niż kaski twarde. Miękkie piankowe kaski ochronne są idealne do stosowania w sytuacjach, w których potrzebna jest ochrona przed uderzeniami o niskim poziomie, takich jak place budowy i magazyny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*