Objawy chorób wenerycznych

Objawy chorób wenerycznych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

U wielu osób pojawiają się objawy chorób wenerycznych. Można je nawet mylić z innymi schorzeniami lub ignorować, ponieważ nie dają dolegliwości bólowych. Nieleczone choroby mogą się jednak rozwijać do stanu, gdy od zwykłej infekcji pojawiają się powikłania. Warto wiedzieć, że powikłaniem może być między innymi niepłodność. 

Na co zwracać uwagę?

U kobiet objawy świadczące o infekcji mogą być bardzo różne, a nawet mylne, czy nawet mało specyficzne. Można zaliczyć do nich krwawienia międzymiesiączkowe, nieregularne miesiączki, ból w podbrzuszu, czy pojawienie się podrażnienia, zaczerwieniania, upławów i świądu. Objawem infekcji może być też częste i bolesne oddawanie moczu. Z kolei u mężczyzn również występować może ten ostatni objaw. Oprócz tego mogą zauważyć zaczerwienienie penisa, a nawet pojawienie się dziwnej wydzieliny.

Więcej informacji o zakażenia, w tym choćby kiedy udać się na badania można znaleźć na stronie https://zakazeniaintymne.pl. Infekcje stref intymnych nie powinny być tematem tabu. Jednak trzeba też umieć rzetelnie opisać objawy u lekarza lub nawet przed farmaceutą, aby taka osoba dokładnie mogła zrozumieć co dzieje się w naszym ciele. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*