Dobry i ekologiczny opał, czyli jaki?

Dobry i ekologiczny opał, czyli jaki?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zmiana ogrzewania na bardziej ekologiczne wymaga przeanalizowania dostępnego paliwa. Aby wybrać odpowiednie, należy porównać jakość do ceny oraz zorientować się w rodzajach opału dostępnych na rynku. Wymiana pieców pozwoli na bardziej oszczędne palenie, jednocześnie dające więcej ciepła, a dodatkowo przyczyni się do poprawienia jakości powietrza. Dlatego warto zapoznać się z możliwościami, na jakie pozwala alternatywne ogrzewanie.

Biomasa czyli odpadowy pellet

Pellet, czyli materiał ekologiczny, powstaje jako efekt uboczny przy produkowaniu elementów drewnianych. Formowany w kostki poprzez proces technologiczny, składowany jest w szczelnych workach, w których znajdują się znikome ilości trocin. Dodatkowo pellet, przed trafieniem do klienta, musi posiadać odpowiedni certyfikat oraz być zadbany, przez co jego cena jest dość wysoka. Piece, w których się go spala, mogą pracować w trybie automatycznym. Innym atutem pelletu jest ten, że pozostawia po sobie mało popiołu.

Ekogroszek jako wygodne rozwiązanie

Ekogroszek jest to paliwo wytwarzane z wyselekcjonowanego węgla, które posiada wysoką kaloryczność, małą zawartość wody oraz innych substancji niepalnych lub dodatkowych. Sprzedawany luzem, spala się go w kotle pracującym w trybie ciągłym. Poza tym, paliwo to wypuszcza znacznie mniej szkodliwych gazów do atmosfery niż zwykły węgiel. Ekogroszek posiada większą wilgotność w stosunku do pelletu, przez co jest mniej wydajny oraz może powodować niszczenie elementów systemu grzewczego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*