Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przychodzi taki czas, gdy chcecie kupić nowe auto. Z przyczyn ekonomicznych bierzecie pod uwagę tylko auta używane. Nie znacie się na samochodach, więc nie wiecie, na co zwrócić uwagę przy oględzinach takiego pojazdu. Podpowiemy, co powinno Was interesować.

Kupujemy używane auto

W każdym samochodzie, który będziecie oglądać, sprawdźcie, czy nie ma oznak korozji. Sprawdźcie to dokładnie, gdyż nawet najmniejsza plamka rdzy może w niedługim czasie spowodować, że będzie konieczna wizyta u blacharza lakiernika. Jeżeli macie dostęp do odpowiedniego sprzętu, to zorientujcie się, jaka jest grubość lakieru na poszczególnych elementach. Jeżeli wartości są różne, to znaczy, że samochód miał poważną stłuczkę.

Zapytajcie obecnego właściciela kiedy były wymieniane bębny hamulcowe. Istotne jest też, kiedy był ostatnio wymieniany olej oraz filtry powietrza i filtry kabinowe. Dowiedzcie się również w jakim stanie jest akumulator a dokładnie ile ma lat. Będziecie wiedzieli, czy w niedalekiej przyszłości czeka Was wymiana tej części.

Obejrzyjcie sobie dokładnie wnętrze auta. Sprawdźcie, czy wszystkie przyciski działają prawidłowo. Włączcie klimatyzację oraz radio. Oceńcie stan foteli z przodu i z tyłu samochodu. Zadawajcie jak najwięcej pytań i oczekujcie wyczerpujących odpowiedzi.

Jeżeli auto bardzo się Wam podoba, ale nadal nie jesteście pewni czy go kupić to zawsze możecie nim pojechać na najbliższą stację diagnostyczną, by tam fachowcy sprawdzili jego stan. Na tej podstawie będziecie mogli podjąć ostateczną decyzję.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*