Jak przykleić i odkleić tipsy aby nie zniszczyć paznokcia?

Jak przykleić i odkleić tipsy aby nie zniszczyć paznokcia?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie wiele pań przykłada szczególną wagę do tego, jak prezentują się ich paznokcie. Powstają coraz to nowsze metody stylizacji, a jedną z najpopularniejszych są tipsy. Za pomocą sztucznych tipsów łatwo i szybko można uzyskać efekt długich, pięknych paznokci. Jednak przyklejanie i odklejanie ich należy wykonać bardzo starannie, ponieważ w przeciwnym razie łatwo można uszkodzić płytkę swoich paznokci.

Zanim przystąpimy do przyklejania tipsów, powinnyśmy dobrze zmatowić paznokcie za pomocą specjalnej kostki polerskiej, a później odtłuścić je przy pomocy cleanera. Niezwykle ważne jest to, by umiejętnie dobrać rozmiar i kształt tipsów. Następnie można przejść do ich aplikacji. Każdy z tipsów trzeba pokryć od spodu odrobiną kleju, a później przykleić na paznokieć pod kątem 45 stopni. Po dociśnięciu i przytrzymaniu przez kilkanaście sekund tipsy są gotowe do dalszej stylizacji.

Ściąganie tipsów krok po kroku

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów na ściąganie tipsów, a dobór metody powinien zależeć od materiału, z którego są wykonane. Tipsy żelowe można usunąć poprzez spiłowanie masy nałożonej na paznokieć. Pomocny będzie w tym pilnik drobnoziarnisty, frezarka lub blok ścierający. Wszystkie potrzebne narzędzia możemy znaleźć tutaj: https://mar-kos.pl/pl/73_hebe. Jeśli natomiast chodzi o tipsy akrylowe, najłatwiej jest je ściągnąć po namoczeniu w specjalnym płynie lub w zmywaczu na bazie acetonu. Dłoń należy trzymać w płynie przez około 15-20 minut. Później konieczne jest dobre odżywienie i natłuszczenie swoich naturalnych paznokci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*