Kitesurfing – sport nie tylko dla zaawansowanych

Kitesurfing – sport nie tylko dla zaawansowanych
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to dyscyplina, która w ostatnich latach zyskała ogromną popularność, a najlepszym świadectwem tego jest fakt, że 2016 roku rozważano wprowadzenie tego sportu zamiast tradycyjnego widsurfingu. Początkowo nie wróżono sukcesu tej metodzie pokonywania fal, po czasie jednak okazało się, że jest ona dużo mniej wymagająca siłowo niż znana dotąd forma pływania na desce z żaglem. Ponadto sprzęt do kitesurfingu jest poręczny i łatwy w transporcie, a jego podstawy może opanować nawet dziecko. 

Szybkie efekty i spektakularne ewolucje, na które pozwala nam latawiec, sprawiły, że zainteresowanie tym sportem zaczęło lawinowo rosnąć. Plusem jest także fakt, że nasze rodzime wybrzeże, a dokładniej zatoka Pucka, jest doskonałym miejscem do nauki tej wspaniałej dyscypliny łączącej żywioł wody i powietrza.

Gdzie najlepiej nauczyć się pływać na kitesurfingu?

Można śmiało powiedzieć, że kolebką sportów wodnych w Polsce są Chałupy. To tam znajduje się najwięcej szkółek, a warunki sprzyjają bezstresowej nauce na płytkich wodach zatoki. Bardziej wytrawni surferzy mogą pokusić się o pływanie na otwartym morzu po drugiej stronie półwyspu, dlatego to miejsce zapewni aktywny wypoczynek dla wszystkich członków rodziny o różnym stopniu zaawansowania w pokonywaniu fal na desce. 

W przypadku nastolatków, którzy chcą lepiej poznać kitesurfing obozy nakierowane na tę tematykę będą najlepszym wyborem. Bogata baza noclegowa, świetnie wyposażone kempingi oraz doskonale zorganizowane szkółki, zorganizują kolonistom rozrywkę na miarę ich oczekiwań, a młodzi i pełni zapału instruktorzy pokażą naszym dorastającym pociechom uroki tego ciekawego sportu wodnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*