Kim jest rzeczoznawca i w jakich sprawach może on nam pomóc?

Kim jest rzeczoznawca i w jakich sprawach może on nam pomóc?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rzeczoznawca to osoba, która określa wartość pieniężną czegoś. Definiuje się go jako „kogoś, kto szacuje wartość rynkową nieruchomości, poprzez porównanie jej z podobnymi nieruchomościami sprzedanymi w ostatnich transakcjach.”

Rzeczoznawcy są często wzywani do zapewnienia bezstronnej opinii na temat wartości majątku osobistego, takiego jak antyki i biżuteria. Mogą być również poproszeni o określenie wartości nieruchomości, takich jak domy i budynki komercyjne. Dobrym przykładem rzeczoznawcy są przedstawiciele podanej firmy https://www.peritia-wycena.com.pl/, którzy oferują swoim klientom oficjalną pomoc w tym zakresie.

Niektóre państwa wymagają, aby rzeczoznawcy byli licencjonowani. Aby uzyskać licencję, rzeczoznawca musi zdać egzamin i wykazać się znajomością praw państwowych dotyczących branży. Wymagania licencyjne różnią się w zależności od stanu.

Różnice pomiędzy agentami nieruchomości, a rzeczoznawcami

Rzeczoznawcy różnią się od agentów nieruchomości w tym, że skupiają się na dostarczaniu dokładnych wartości nieruchomości i pomagając kupującym i sprzedającym podejmować rozsądne decyzje finansowe w oparciu o te wartości. Agenci nieruchomości mają szersze obowiązki, które obejmują marketing domów na sprzedaż, negocjowanie umów między kupującymi i sprzedającymi oraz reprezentowanie interesów swoich klientów w całym procesie zakupu (w tym poza zamknięciem).

Mogą oni pomóc w takich sprawach jak:

– Planowanie nieruchomości,

– Ugody rozwodowe i alimenty dla dzieci,

– Ulepszenia domu i refinansowanie kredytu hipotecznego,

– Roszczenia ubezpieczeniowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*