Kiedy jest wskazane, aby przeprowadzić ekspertyzę budowlaną?

Kiedy jest wskazane, aby przeprowadzić ekspertyzę budowlaną?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W przypadku niektórych budynków konieczne jest wykonanie bardzo szczegółowej diagnostyki, której głównym celem jest fachowa ocena ich stanu technicznego. Określa się ją mianem ekspertyzy budowlanej. Taki dokument obejmuje szereg wyczerpujących informacji zarówno na temat kondycji danego obiektu, jak i wszelkich nieprawidłowości dotyczących jego konstrukcji czy znajdujących się wewnątrz instalacji. Istotnym punktem jest również wskazanie możliwych skutków usterek i zaniedbań. W przeprowadzaniu ekspertyz specjalizuje się m.in. poznańska firma https://www.demar-pp.com.pl/oferta/.

Zakup nowego domu to tylko jedna z sytuacji

Ekspertyza budowlana jest sporządzana na podstawie naocznych oględzin, dokładnych wyliczeń i badań oraz dostępnych papierów o charakterze projektowym. Zajmuje się tym zawsze wykwalifikowany rzeczoznawca z odpowiednimi uprawnieniami. Podstawowe wskazanie do wykonania dogłębnej ekspertyzy to zakup domu jednorodzinnego. Osoba nabywająca taką nieruchomość pragnie bowiem zazwyczaj wiedzieć, czy jej stan techniczny jest bez zarzutu i nie zagraża bezpieczeństwu przyszłych użytkowników. Oczywiście mamy tutaj do czynienia ze zleceniem prywatnym, co oznacza, że zatrudnienie rzeczoznawcy nie jest wymagane przez prawo, a wynika jedynie z potrzeb klienta. Przygotowanie omawianego dokumentu jest natomiast niezbędne w przypadku następujących budynków:

– z uszkodzoną lub poważnie naruszoną konstrukcją nośną,

– przeznaczonych do całkowitej zmiany sposobu użytkowania,

– podlegających modernizacji.

Jeśli zależy nam na profesjonalnej i rzetelnej ekspertyzie budowlanej, powinniśmy koniecznie zainteresować się usługami firmy https://www.demar-pp.com.pl/oferta/ekspertyzy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*