Jakość kontra mobilność – przegląd projektorów

Jakość kontra mobilność – przegląd projektorów

Pixabay/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Projektory mają dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich przede wszystkim w biznesie, gdzie służą do wykonywania prezentacji multimedialnych. Oczywiście najlepsze są wersje stacjonarne, które można ustawić na drugim końcu wielkiej sali. Wtedy mamy najlepszy efekt wizualny, jednak nie możemy takiego urządzenia nigdzie zabrać ze sobą. Na rynku pojawiło się bardzo wiele wersji przenośnych, czy jednak dają one taką samą jakość obrazu? Sprawdźmy to.

Niewielkie przestrzenie

Głównym problemem z każdym projektorem jest to, że potrzebuje on znacznej przestrzeni by wyświetlać ostry i wyraźny obraz. Dlatego też w salach konferencyjnych urządzenia te zazwyczaj znajdują się na samym końcu, za plecami. W mniejszych pomieszczeniach nie ma możliwości uzyskania takich odległości, dlatego trzeba liczyć się z gorszą jakością obrazu. Na szczęście w handlu już od dawna są projektory krótkoogniskowe, które potrafią oddać bardzo dobrej jakości obraz nawet z odległości zaledwie kilku metrów.

Nowa technologia

Dotychczas sprzęt operował na zasadzie dużej i mocnej lampy halogenowej lub ksenonowej. Stąd też projektory były ciężkie i miały też duże gabaryty. Montowano więc je na stałe w jednym miejscu. Wersje przenośne były natomiast o wiele słabsze i w jasnych pomieszczeniach nie było dużo widać na ekranie. Pojawiła się już jednak odpowiedź na ten problem, którą są projektory laserowe. Potrafią one zarówno wygenerować bardzo jasną wiązkę światła, jak również nie trzeba ich umieszczać aż w takiej odległości od ekranu. Do tego ważą zaledwie kilka kilogramów, przez co można je bez żadnych problemów przenosić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*