Jakie zalety wiążą się ze spożywaniem przetworów na co dzień?

Jakie zalety wiążą się ze spożywaniem przetworów na co dzień?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przetworzone warzywa to świetny sposób na dodanie większej ilości warzyw do diety. Główna różnica między warzywami przetworzonymi a świeżymi polega na tym, że te pierwsze są gotowane lub konserwowane w celu przedłużenia ich przydatności do spożycia. Przetworzone warzywa często są też mrożone. Ich wybór można znaleźć w specjalistycznych sklepach spożywczych, takich jak np. https://biozfarmy.pl/pol_m_Przetwory-warzywne-173.html.

Dlaczego warto podawać dziecku przetworzone warzywa?

Warzywa są niezbędnym elementem zdrowej diety zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Zawierają wiele ważnych składników odżywczych, takich jak witaminy A i C, foliany (kwas foliowy), potas i błonnik. Warzywa zawierają też trochę białka, ale nie są dobrym źródłem tego makroskładnika. Więcej białka znajduje się w produktach zwierzęcych, takich jak mięso i nabiał, niż w warzywach.

Wygoda przede wszystkim

Warzywa przetworzone mogą być wygodne, ponieważ są już ugotowane i gotowe do spożycia – nie wymagają żadnego przygotowania! Dzięki temu można je łatwo zapakować jako przekąskę podczas biegania po mieście lub zajęć szkolnych z dziećmi. Ponadto zawierają one zwykle mniej tłuszczu niż świeże lub mrożone warzywa, ponieważ są gotowane w wodzie, a nie w oleju lub maśle (choć niektóre marki zawierają dodatek soli).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*