Jakie okazy warto nabyć ze starej biżuterii antycznej?

Jakie okazy warto nabyć ze starej biżuterii antycznej?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria antyczna to biżuteria, która została wykonana w ciągu ostatnich 100 lat i ma charakter antyczny. Często jest ona bardzo szczegółowa i ozdobna, ale niekoniecznie stara.

Biżuterię antyczną można znaleźć na pchlich targach, w antykwariatach i domach aukcyjnych. Dodatki w stylu vintage można też kupić przez Internet na stronach takich jak https://rokaj.pl/stara-bizuteria-antyczna-dawna/, na których można bogaty zbiór zabytkowej biżuterii.

Przykłady biżuterii zabytkowej

– Bransoletki wykonane ze złota, srebra lub platyny z kamieniami szlachetnymi, w tym diamentami i rubinami. Bransoletki te mogły być noszone przez rodziny królewskie lub gwiazdy filmowe w latach 1930-1950. Biżuteria dostępna jest we wszystkich kształtach i rozmiarach, od prostych opasek na rękę po skomplikowane wzory, które pokrywają całe ramię. Wiele kobiet nosi bransoletki jako dodatki na formalne okazje lub wtedy, gdy ich strój wymaga czegoś więcej niż tylko naszyjnika czy kolczyków.

– Naszyjniki z pereł, szafirów lub innych kamieni szlachetnych, które były popularne w epoce wiktoriańskiej (1837-1901).

– Kolczyki, które były popularne w czasie II wojny światowej (1939-1945), ponieważ można je było łatwo nosić podczas pracy w fabrykach w czasie działań wojennych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*