Jakie cechy charakteryzują dobry wolontariat?

Jakie cechy charakteryzują dobry wolontariat?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wolontariat to świetny sposób, by wnieść wkład w rozwój swojej społeczności i nawiązać nowe znajomości. Wolontariat może być także doskonałym sposobem na rozwój kariery, nawiązanie cennych kontaktów i zdobycie umiejętności, które pomogą Ci w poszukiwaniu pracy.

Ale jeśli myślisz o wolontariacie, ważne jest, aby wiedzieć, jaki rodzaj możliwości wolontariatu jest dla Ciebie odpowiedni. Oto kilka cech dobrego wolontariatu:

Organizacja ma jasną misję i wpływ, który możesz zobaczyć

Organizacja jest przejrzysta w kwestii swojego wpływu i tego, jak wolontariusze mogą pomóc. Organizacja ma plan, w jaki sposób możesz się przyczynić. Masz szansę nauczyć się nowych umiejętności lub poszerzyć swój dotychczasowy zestaw umiejętności. Jesteś w stanie wykorzystać swoje mocne strony i pasje w roli wolontariusza.

Przykładowo jeśli szukasz sposobów, aby zaangażować się w działalność organizacji pomagającym w hospicjum wolontariat jest idealnym rozwiązaniem.

Dobre dopasowanie do Twojej osobowości i zainteresowań

Wolontariat nie jest czymś, co sprawdza się u każdego. Musisz znaleźć taką możliwość, która będzie pasowała do Twojej osobowości i zainteresowań – a nawet jeśli nie jest to idealne rozwiązanie od razu, to i tak warto spróbować przez jakiś czas, zanim całkowicie z niego zrezygnujesz.

Pozytywne środowisko pracy

Szukając możliwości wolontariatu, nie skupiaj się tylko na misji organizacji lub na tym, ile czasu spędzisz robiąc rzeczy, które cię interesują; zwróć uwagę na to, jak organizacja traktuje swoich pracowników. Czy są szczęśliwi? Czy czują, że wywierają wpływ? Czy jest miejsce na rozwój? To wszystko są ważne pytania, które należy zadać, oceniając, czy organizacja będzie dobrze pasować do Ciebie jako wolontariusza.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*