Typy masażu – od czego zależy wybór każdego z nich?

Typy masażu – od czego zależy wybór każdego z nich?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Masaż jest bardzo popularną formą terapii i relaksu, która sięga tysięcy lat wstecz. Masaż był używany do leczenia różnych dolegliwości, w tym bólu mięśni, stresu i bezsenności. W niektórych przypadkach może być również stosowany jako alternatywna forma medycyny. Wielu ludzi do dziś bardzo ceni sobie dobrze wykonany masaż Kraków, jest miastem w którym znajduje się wielu dobrych salonów masażu.

Najpopularniejsze rodzaje masażu to:

Masaż szwedzki

Masaż relaksacyjny, który skupia się na ogólnym obszarze ciała i wykorzystuje długie pociągnięcia, ugniatanie i oklepywanie w celu pobudzenia krążenia krwi. Technika ta jest podobna do akupresury, a jej dodatkową zaletą jest to, że może być wykonywana na ubraniu, a nie na gołej skórze. Głęboki ucisk stosowany w masażu szwedzkim pomaga rozładować napięcie w mięśniach i prowadzi do większego uwalniania endorfin (naturalnych środków przeciwbólowych organizmu).

Masaż aromaterapeutyczny

Ten rodzaj masażu polega na zastosowaniu olejków eterycznych na określonych obszarach ciała w celu rozluźnienia mięśni, zmniejszenia bólu i poprawy krążenia. Na przykład olejek z mięty pieprzowej jest często stosowany przy bólach głowy lub mięśni.

Masaż tkanek głębokich

Masaż tkanek głębokich wykorzystuje mocny nacisk, aby pomóc w rozerwaniu węzłów w tkance mięśniowej pod skórą, które mogły powstać w wyniku urazu lub powtarzającego się obciążenia mięśni. Masaże tkanek głębokich są często stosowane w przypadku przewlekłych dolegliwości bólowych, takich jak fibromialgia lub zapalenie stawów (osteoarthritis).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*