Jak zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom danego budynku?

Jak zapewnić większe bezpieczeństwo użytkownikom danego budynku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne urządzenia i systemy powstają nie tylko po to, by zwiększyć komfort użytkowania budynków, ale przede wszystkim bezpieczeństwo osób w nich przebywających. Astra Automatyka jest firmą, która zajmuje się produkcję urządzeń spełniających oba założenia. Jednym z przykładów oferty produktowej są czujniki CO2, które gwarantują właśnie większy poziom bezpieczeństwa. Dlaczego? Jak działa urządzenie?

Niebezpieczeństwo pod kontrolą

Czujniki CO2 wykorzystywane są w celu pomiaru stężenia dwutlenku węgla. Znajdują zastosowanie przede wszystkim w instalacjach ogrzewania, ale także wentylacji i klimatyzacji. Montowane są w różnego rodzaju budynkach, w których dochodzi do emisji gazów przemysłowych, a także przy kontroli pracy systemów wentylacyjnych. W każdym z tych przypadków zwiększają poziom bezpieczeństwa poprzez wczesne wykrywanie zagrożenia. W jaki sposób?

Czujniki zapewniają kontrolę warunków otoczenia i sygnalizują bieżący problem. Podwyższony poziom dwutlenku węgla uruchamia czujnik, który włącza wentylatory. W ten sposób powietrze oczyszczane, aż do momentu osiągnięcia optymalnej wartości stężenia dwutlenku węgla. Dotychczasowe urządzenia wyposażone były wyłącznie w alarm, który informował o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu stężenia. Nowoczesne czujniki nie tylko kontrolują poziom gazu w powietrzu, ale też podejmują odpowiednie działania w sytuacji zagrożenia. W ten sposób zapewniają bezpieczeństwo użytkownikom budynków- zarówno mieszkalnych, jak i użytkowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*