Jak zadbać o zawieszenie pneumatyczne pojazdu?

Jak zadbać o zawieszenie pneumatyczne pojazdu?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Układ zawieszenia pneumatycznego Twojego samochodu składa się z gumowych węży, zaworów i innych elementów, które z czasem mogą ulec zużyciu. Kiedy Twój samochód potrzebuje nowych części, ważne jest, aby upewnić się, że otrzymujesz właściwy rodzaj części zamiennej. Zawieszenie pneumatyczne to rodzaj zawieszenia pojazdu, który wykorzystuje sprężone powietrze jako sprężynę w amortyzatorach. Co warto wiedzieć?

Jak utrzymać prawidłowe działanie?

Układ zawieszenia pneumatycznego w Twoim samochodzie jest narażony na kilka problemów. Aby utrzymać jego prawidłowe działanie, powinieneś używać wysokiej jakości płynów, które są odpowiednie dla tego typu układu zawieszenia. Nie czekaj, aż ból będzie zbyt duży, ponieważ może to skutkować jeszcze większym rachunkiem za naprawę.

Jak czyścić?

Aby wyczyścić zawieszenie pneumatyczne, wystarczy usunąć kurz na powierzchni sprężyny powietrznej. Możesz użyć szmatki z mikrofibry lub czystej bawełnianej szmatki, aby wytrzeć kurz. Osusz dobrze czystą, suchą szmatką lub ręcznikiem. Nie należy wdmuchiwać zimnego powietrza w wilgotny brud, aby go wysuszyć, ponieważ jeśli w brudzie jest wilgoć, trzeba ponownie wysuszyć po kilku razach! Przydatne produkty można znaleźć na tej stronie thomasmarkt.com.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*