Jak zaaranżować salon, który jest połączony z korytarzem?

Jak zaaranżować salon, który jest połączony z korytarzem?

fauxels/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Połączenie korytarza z salonem jest dobrym rozwiązaniem, dla tych którzy lubią otwarte i przestronne wnętrza. Często bywa tak, że zaaranżowanie samego korytarza jest dużym wyzwaniem ze względu na jego niepraktyczne wymiary. Otwarcie go na salon i pozbycie się ścian działowych pozwoli uzyskać dodatkową przestrzeń i znacząco ułatwi urządzenie obu pomieszczeń.

Jak skutecznie połączyć salon z korytarzem?

Aby całość idealnie się uzupełniała, dobrze jest, gdy kolory ścian i podłóg współgrają ze sobą w obu pomieszczeniach. Ważne są również detale, które stworzą harmonijną całość, wydzielając jednocześnie przestrzeń w subtelny sposób i podkreślając funkcje każdego z pomieszczeń. Ten efekt możemy osiągnąć decydując się np. na postawienie praktycznej szafy lub stojącego lustra, takiego jak to dostępne na https://www.impresje24.pl/pol_m_Meble_Lustra_Lustra-stojace-318.html. Lustro to estetyczny i użyteczny dodatek, bez którego ciężko wyobrazić sobie funkcjonalny przedpokój.

Jakie rozwiązania sprawdzą się w salonie?

Salon połączony z korytarzem z założenia ma stanowić otwartą i szeroką przestrzeń. W takim rozkładzie najlepiej sprawdzają się jasne kolory, które dodatkowo podkreślą to wrażenie i rozjaśnią miejsca, do których dociera mniej światła. Domeną każdego salonu jest stylowa i wygodna kanapa. W tym wypadku może ona pełnić funkcję nie tylko miejsca na relaks, ale także stanowić element, który optycznie wyznacza granicę obu pomieszczeń. Niezbędnym meblem towarzyszącym kanapie są stoliki kawowe, będące praktycznym uzupełnieniem strefy wypoczynkowej. W połączonym układzie najlepiej sprawdzi się minimalizm, dlatego nie warto ustawiać w salonie zbyt dużej ilości mebli, które mogłyby zaburzyć harmonię i znacząco uszczuplić ilość otwartej przestrzeni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*