Jak wybrać odpowiedni gryzak dla psa?

Jak wybrać odpowiedni gryzak dla psa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego gryzaka dla psa jest ważnym krokiem. Niektóre psy są wybredne, a inne zjedzą wszystko, co im wpadnie w ręce. Z kolei w przypadku psów, które lubią żuć, musisz upewnić się, że wybrany przez Ciebie gryzak jest bezpieczny i zdrowy.

Bezpieczeństwo jest dużym problemem przy wyborze gryzaka dla psa. Musisz mieć pewność, że nie jest on toksyczny dla Twojego futrzanego przyjaciela. Niektóre gryzaki mogą powodować wymioty i biegunkę po spożyciu przez psy, więc lepiej trzymać poza zasięgiem takie, których bezpieczeństwa nie jesteś pewien.

Wybierając gryzak dla swojego psa, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy:

Wiek

Jeśli Twój pies wciąż rośnie, musisz uważnie dokonać wyboru gryzaka. Stawiaj na te mniejsze i bardziej miękkie, dopóki pies nie będzie w pełni dorosły. Wprawdzie niektóre małe rasy mogą poradzić sobie z pełnowymiarowymi gryzakami dla psów w młodszym wieku, jednak inne nie poradzą sobie z tak dużym naciskiem na zęby w pierwszych miesiącach życia.

Zdrowie

Jeśli Twój pies ma problemy zdrowotne, takie jak problemy ze stawami lub żołądkiem, lepiej nie podawać mu żadnego rodzaju twardych gryzaków, ponieważ mogą one podrażnić jego organizm jeszcze bardziej!

Rozmiar i kształt gryzaka

Podczas wyboru gryzaka pomyśl również o jego rozmiarze i kształcie. Niektóre psy uwielbiają duże kości, podczas gdy inne wolą coś mniejszego – upewnij się, że wiesz, co lubi Twój pies, i dajesz mu coś, co sprawi mu przyjemność!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*