Jak stworzyć w domu wymarzone stanowisko dla gracza?

Jak stworzyć w domu wymarzone stanowisko dla gracza?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pokoje gamingowe są coraz bardziej popularniejsze wśród młodszych oraz nawet tych starszych. Jest to pomieszczenie różniące się od zwykłego pokoju, dostosowane do tego, aby wygodnie grało się tam godzinami. Te pomieszczenia rządzą się swoimi prawami, pamiętajmy że jest to kompletnie inne miejsce niż normalnie. Kolory ścian, specjalne meble, nawet ułożenie pokoju kluczowo wpływa na odbiór rozgrywki.

Podstawowe wyposażenie składające się na pokój gamera

Uwzględniajmy każdą przestrzeń pokoju. Rozmieszczenie mebli, odpowiednie światło słoneczne, określenie funkcji pokoju – wszystko ma znaczenie. Stawiając biurko, postarajmy się aby promienie słońca nie padały na ekran monitora. Zadbajmy o dobre miejsce do odpoczynku, w końcu po dłuższej przygodzie, człowiek może się zmęczyć.

Wiadomo, że w pokojach ważny jest nastrój – o niego trzeba również zadbać. Najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o kolor ścian są ciemne kolory, które spowodują stonowanie pokoju i nie będą przeszkadzać podczas kolejnych cybernetycznych przygód. Wyjątkiem może być kolor zielony, który uspokaja człowieka oraz daje odpoczynek oczom. Rolety i zasłony powinny skutecznie zatrzymywać światło przed niechcianym odbijaniem się światła od ekranu.

Trzeba również na czymś siedzieć – do tego przyda się fotel, najlepiej gamingowy. Te siedziska są stworzone specjalne pod długie rozgrywki i dają maksymalną wygodę graczowi. Posiadają wyprofilowane odbicie, miękkie podłokietniki i wysokie zagłówki, dzięki którym żaden użytkownik nie powinien narzekać.

Najważniejsze jednak będzie biurko. Musi być ono dostatecznie wysokie, dla osoby, która będzie z niego najczęściej korzystała, aby nie powodować garbienia się. Najlepszym rozwiązaniem byłoby biurko z regulowanym blatem, które można podnosić. Powinno być też przede wszystkim duże, miejsce na klawiaturę i monitor wystarcza, ale pamiętajmy że gracz operuje też myszką. Dodatkowym udogodnieniem są specjalne dziury na kable w blacie, dzięki którym możemy podłączyć sprzęt, a kable nie panoszą się po stanowisku. Najlepszym przykładem takiego biurka jest np. to dostępne pod adresem https://pro-gamer.pl/sklep/biurko-gamingowe-d3000/, które posiada wszystkie wyżej wymienione udogodnienia, plus specjalny uchwyt na napoje oraz podstawkę do postawienia kontrolerów, czy innych potrzebnych przedmiotów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*