Jak serwisować bramę garażową?

Jak serwisować bramę garażową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pomimo wielu mechanizmów i zabezpieczeń, które zapewniają im trwałość, bramy garażowe także ulegają awariom. Jak poznać, że nasza brama nie działa, tak jak powinna i co zrobić, kiedy już się zepsuje? 

Automatyczna brama garażowa to już standard w większości nowoczesnych domów. Wygodna, zasilana prądem i otwierana pilotem oszczędza nam czasu przy codziennym wjeżdżaniu i wyjeżdżaniu z garażu. Jednak tak jak każde inne urządzenie, nasza brama ma prawo się zepsuć. Regularne czyszczenie i konserwacja mogą zapewnić jej długie życie, jednak żadne działanie nie jest w stanie wyeliminować ryzyka awarii. Pamiętajmy także, aby dbać o akcesoria, na przykład pilot do bramy hormann, wymieniać baterie i zawsze pamiętać gdzie znajduje się pilot zapasowy. Dbając o prawidłowe użytkowanie, zapewniamy naszej bramie długie życie. 

Co zrobić, kiedy brama ulegnie awarii? 

Jedną z najczęstszych awarii, jakie zdarzają się na tym polu są problemy z napędem do bramy garażowej.  Serwisowanie napędu nie jest problematyczną kwestią i jeżeli szybko się o nie zatroszczymy, nie powinno być żadnych problemów z naprawą. Kolejnym problemem, na który skarżą się użytkownicy bram jest ich głośna praca lub zacinanie się. W tym wypadku problem może być powodowany przez uszkodzenie rolek tocznych. W większości przypadków ich wymianę możemy przeprowadzić na własną rękę. Niestety, niekiedy konieczne jest rozmontowanie wszystkich elementów bramy i złożenie jej na nowo. W takim wypadku będziemy musieli zgłosić się z problemem do serwisu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*