Jak przeprowadzana jest wycena auta po wypadku?

Jak przeprowadzana jest wycena auta po wypadku?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wypadek lub zwykła stłuczka mogą zdarzyć się każdemu. Taka sytuacja nie należy do najprzyjemniejszych, nawet jeśli to nie my zawiniliśmy. Naprawa samochodu z OC sprawcy lub z własnego AC jest możliwa, jednak w przypadku większych uszkodzeń wymaga wyceny rzeczoznawcy. Jeśli naprawa się nie opłaca, można skorzystać z usługi Car-Gryf, gdzie skupowane są auta po wypadkach. Mimo wszystko warto najpierw sprawdzić, jak przebiega proces wyceny.

Proces wyceny szkody

Zgłoszenie szkody powinno nastąpić jak najszybciej po zdarzeniu. Właściciel pojazdu powinien wykonać dokumentację fotograficzną, która ukazuje uszkodzenia pojazdu. Metodą na szybką wycenę uszkodzeń są oględziny rzeczoznawcy online, który dokonuje oceny zdjęć i na tej podstawie podaje proponowaną kwotę odszkodowania. Można ją zaakceptować lub poprosić o wizytę rzeczoznawcy na miejscu. Na oględziny warto umówić się w warsztacie, który dokona naprawy. Tam rzeczoznawca ma dostęp do kanału lub podnośnika. Oględziny pojazdu powinny odbywać się w dzień, przy dobrym świetle naturalnym. Rzeczoznawca musi zbadać widoczne na pierwszy rzut oka uszkodzenia, ale również sprawdzić stan podwozia i geometrię kół. Oględziny powinny być dokładne i szczegółowe, natomiast każde uszkodzenie powinno być sfotografowane.

Co, jeśli naprawa się nie opłaca?

Rzeczoznawca może określić szkodę jako całkowitą, wówczas tak uszkodzonego samochodu nie opłaca się naprawiać i ubezpieczyciel wypłaci nam jego równowartość. Skup aut Stargard przyjmuje pojazdy powypadkowe z każdym typem uszkodzeń. Jest to spore ułatwienie dla właścicieli samochodów, którzy nie muszą się zastanawiać, co zrobić z uszkodzonym pojazdem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*