Jak pić ekskluzywne alkohole?

Jak pić ekskluzywne alkohole?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niektóre alkohole mogą nieco odstraszać swoją ekskluzywnością zwłaszcza tych, którzy w nich wcześniej nie gustowali. Nie ma sensu jednak bać się próbowania dobrych rzeczy. Nawet dobre whisky w cenach powyżej 1000 złotych można pić zarówno samemu, jak i w gronie przyjaciół. Istnieje wiele szkół spożywania tego napoju.

Kluczowa jest tu degustacja. Co ciekawe, whisky dobrze smakuje w towarzystwie słodyczy. Nie mowa tu oczywiście o tanich batonach, a o prawdziwej, gorzkiej czekoladzie. Taka z zawartością kakao powyżej 70% doskonale podkreśli aromaty zawarte w szklance jakościowego alkoholu.

Każdy koneser whisky uwielbia moment, kiedy może wygodnie usiąść w ulubionym fotelu i sięgnąć po ten wykwintny trunek. Chwile spędzone z nim samotnie to niezwykłe doświadczenie. Najpierw czujemy zapach, a potem smak, który powoli rozprowadza się w ustach. Niektórzy piją whisky w towarzystwie cygara. Choć palenie to zgubny nałóg, trzeba przyznać, że dobre cygaro dobrze współgra z aromatami single malt.

Czy drinki to profanacja?

Istnieje też teoria jakoby spożywanie drinków z whisky było jej profanacją. Owszem, gdy kupimy whisky w sklepie w cenie wyższej niż inny alkohol, może nam być zwyczajnie szkoda mieszać ją z napojem typu cola. Wtedy nie wyczujemy wielu aromatów, a słodki smak zdominuje całość. Z drugiej strony nawet większość koneserów „szkockiej” twierdzi, że stworzono ją po to, aby dawała przyjemność. W takim wypadku trzeba przyjąć, że można ją pić w dowolny sposób, który sprawi nam radość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*