Jak leczyć naderwane mięśnie pleców?

Jak leczyć naderwane mięśnie pleców?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Naderwanie mięśni pleców jest schorzeniem, które skutecznie utrudnia poruszanie się. Najczęściej objawia się on opuchlizną, obrzękami, a przede wszystkim ogromnym bólem. Do naderwania mięśni dochodzi najczęściej podczas gwałtownego wykonywania ćwiczeń bez odpowiedniej rozgrzewki oraz podczas podnoszenia dużych ciężarów przy zastosowaniu złej techniki.

Sposoby na złagodzenie dolegliwości związanych z naderwaniem mięśni

W pierwszej kolejności, gdy występuje podejrzenie, że doszło do naderwania mięśni konieczna jest wizyta u lekarza, który zleci wykonanie prześwietlenia. Z pewnością wystawi receptę na leki przeciwbólowe, które pomogą załagodzić nieprzyjemne dolegliwości. Przed kilka tygodni trzeba także wstrzymać się z jakąkolwiek aktywnością fizyczną. Bardzo ważna natomiast jest odpowiednia rehabilitacja, która pobudzi włókna mięśniowe do szybszej regeneracji. W tym celu przyda się z pewnością dobrej jakości materac do ćwiczeń. Zapewni odpowiednią podporę kręgosłupa na każdym jego odcinku.

Trzeba jednak pamiętać, że delikatne ćwiczenia rozciągające oraz wzmacniające można rozpocząć już po kilku dniach, aby mięśnie nie przyzwyczaiły się do bezruchu. W tym celu można stosować delikatne masaże oraz ćwiczenia oporowe, które dodatkowo je wzmocnią. Zaleca się również stosowanie miejscowe okładów z lodów zwłaszcza w pierwszych dniach po kontuzji, ponieważ pomoże to usunąć obrzęk i zmniejszy ból. Po powrocie do pełnej sprawności i ponownej aktywności fizycznej warto miejsce urazu zabezpieczyć za pomocą specjalnych taśm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*