Jak chronić wnętrza przed brzydkimi zapachami?

Jak chronić wnętrza przed brzydkimi zapachami?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze posprzątane mieszkanie to nie tylko czyste okna, ład i porządek na powierzchniach płaskich oraz wyfroterowane podłogi. O czystości naszego mieszkania świadczy również zapach, który towarzyszy nam po wejściu do pomieszczeń naszego domu. Należy zdać sobie sprawę, że najbardziej pożądanym zapachem w pokoju dziennym, biurze, czy łazience jest unoszący się zapach świeżości. Nie mylmy ładnego zapachu z duszącym aromatem świec, czy sklepowych odświeżaczy powietrza, co daje zwykle przeciwny efekt.

Sprawdzone metody

Najprostszym sposobem na uzyskanie pożądanego zapachu świeżości w mieszkaniu jest zagotowanie wody w zwykłym garnku i dodaniu do niej kilku plasterków cytryny lub pomarańczy. To idealny trik, który możemy zastosować przed przyjściem gości, oczywiście po uprzednim wysprzątaniu mieszkania. Cytryna to uniwersalny specyfik na uzyskanie świeżego zapachu i czystości. Wykorzystane skórki z cytryny włóżmy do zmywarki lub przetrzyjmy nimi zlew. Kuchnia będzie nie tylko czysta, ale również pachnąca. Jeżeli pracujemy w domu i zależy nam na przyjemnym zapachu w naszym biurze, warto ustawić w nim wazonik z laskami cynamonu. Przed sprzątaniem biura czy innych pomieszczeń, wywietrzmy je! Czyste powietrze nie tylko poprawi nasze samopoczucie, ale pozwoli uniknąć nieprzyjemnego zaduchu w naszym mieszkaniu.

Jeżeli mamy w domu zwierzęta, ważne jest nie tylko regularne odkurzanie, ale również pranie dywanów. Jest to nieodzowne, jeśli jesteśmy rodzicami małych dzieci, które chętnie bawią się na dywanie. Możemy oczywiście samodzielnie podjąć się szorowania dywanów lub wykładzin, jednak jest to zajęcie żmudne i męczące. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy czyszczącej dywany. Pamiętajmy, że pachnący dom to przede wszystkim czysty i regularnie sprzątany dom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*