Jak chronić śruby przed rdzewieniem?

Jak chronić śruby przed rdzewieniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śruby to drobne elementy wykorzystywane do łączenia różnego rodzaju konstrukcji – zarówno drewnianych, jak i metalowych czy z tworzyw sztucznych. Wyróżniamy m.in. modele maszynowe, imbusowe, dociskowe, płużne, typu Torx, z łbem sześciokątnym oraz oczkowe – wszystkie posiada w swoim bogatym asortymencie ten sklep internetowy: https://www.kristal.net.pl/produkty/sruby-dociskowe/67.  Niestety śruby z czasem mogą rdzewieć, co powoduje, że stają się nieużyteczne. W niniejszym artykule zostaną zaprezentowane główne sposoby na zabezpieczenie tych produktów przed korozją. 

Preparaty chemiczne to optymalne rozwiązanie

Przed nałożeniem na śruby odpowiedniego środka ochronnego, należy najpierw dokładnie oczyścić je z tłuszczu, brudu, kurzu, resztek farby i innych zanieczyszczeń. W przeciwnym razie defekty te będą skutecznie osłabiały działanie wybranego preparatu. W roli tego ostatniego warto obsadzić np. środek zawierający żywicę epoksydową. Substancja ta spełnia bowiem dwie zasadnicze funkcje – po pierwsze odrdzewia powierzchnię metalu, po drugie zaś zabezpiecza ją przed dalszą korozją. Takie rozwiązanie jest idealne zwłaszcza w sytuacji, gdy planujemy dodatkową warstwę lakieru albo farby (żywica gwarantuje im znakomitą przyczepność).

Dużym powodzeniem cieszą się również preparaty cynkowe oraz aluminiowo-cynkowe. Ich atutem jest bez wątpienia to, że nadają się do nałożenia zarówno na powierzchnię zupełnie czystą, jak i dotkniętą korozją czy spawaną. Najlepiej wybierać produkty w sprayu, gdyż wysychają w ekspresowym tempie, są bardzo wydajne i zapewniają długotrwałe efekty. Dodajmy, że w sklepach można znaleźć specjalne śruby, które nie wymagają zastosowania środków zabezpieczających – mowa tutaj m.in. o modelach kwasoodpornych i nierdzewnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*