Jacy lekarze mogą pomóc, gdy dziecko ma problemy z utrzymaniem równowagi?

Jacy lekarze mogą pomóc, gdy dziecko ma problemy z utrzymaniem równowagi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Problemy z utrzymaniem równowagi mogą być powodowane wieloma rzeczami. Bardzo często towarzyszą im zawroty głowy, np. podczas wstawania lub szybkiej zmiany pozycji. Jednak jeśli wspomniane zawroty głowy są długotrwałe i utrudniają chodzenie, może to świadczyć o poważniejszych problemach i warto w tym celu skonsultować się z lekarzem. Najlepiej zacząć od od lekarza domowego, który przeprowadzi pełny wywiad, zleci badania i jeśli zajdzie taka potrzeba, wyśle dziecko do specjalisty z określonej dziedziny.

Istotni specjaliści

Jako że zawroty głowy mogą wskazywać na problemy neurologiczne (w najgorszym wypadku nawet na nowotwór mózgu), to warto udać się również na konsultację do neurologa. Jeśli bowiem przyczyną zaburzeń równowagi są choroby układu nerwowego, musi zrobić wszystko, by im przeciwdziałać, bo same nie znikną, a mogą co najwyżej się pogorszyć. Do pomocy będzie nam potrzebny dobry specjalista neurolog Warszawa jest miastem, gdzie takowego znajdziemy.

Są też inne źródła zaburzeń równowagi, np. zapalenie ucha środkowego. Wtedy powinniśmy zwrócić się do laryngologa z prośbo o przeprowadzenie odpowiednich badań i ewentualne wszczęcie leczenia. Specjalista z tej dziedziny jest najlepszym źródłem informacji, jeśli chodzi o problemy z błędnikiem. Znowu w przypadkach problemów z samym układem ruchu naszym najlepszym sojusznikiem może okazać się ortopeda. W celu znalezienia jak najlepszego dla naszego dziecka, warto wejść na stronę https://familymedica.waw.pl/specjalisci/ortopeda-dzieciecy/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*