Do łazienki brodzik czy wanna? Wybierz świadomie!

Do łazienki brodzik czy wanna? Wybierz świadomie!
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć wanna kojarzy się z luksusem, brodziki wysokie w kabinach prysznicowych, są bardziej praktyczne i pozwalają na instalację w mniejszych łazienkach. Wanna to przede wszystkim relaks, podczas gdy pod prysznic udajemy się, aby stosunkowo szybko się odświeżyć.

A więc wanna czy brodzik?

Wanna to ponadczasowy klasyk, który istnieje od wieków. Wanna jest świetnym miejscem do relaksu, zabawy i odprężenia. Może służyć również jako miejsce do przechowywania rzeczy i jest bardzo wygodna. Z drugiej strony są pewne wady. Na przykład potrzebujesz więcej miejsca i musisz napełnić wannę wodą, zanim będziesz mógł z niej skorzystać.

Brodziki wysokie to nowocześniejsze i praktyczniejsze rozwiązanie, ponieważ pozwala na większą elastyczność w zakresie projektowania, instalacji i konserwacji. Brodziki są łatwe w montażu i wyposażone we wszystkie niezbędne akcesoria, więc nie musisz się o nic martwić. Dzięki brodzikom można również zaoszczędzić miejsce. Dostępnych jest wiele różnych modeli, więc można je wybrać w zależności od preferencji, potrzeb, wykonania lub budżetu.

Zasadnicza wada wanny

Niestety wanna ma zasadniczą wadę i w pewnym momencie może być problematyczna dla osób starszych. Starszym osobom, które doświadczają trudności w samodzielnym poruszaniu się, trudno jest samodzielnie skorzystać z wanny, gdy rodzi to ryzyko upadku. Gdy znajdujesz się w sytuacji, gdy żyjesz z taką osobą, musisz jej pilnować podczas korzystania z kąpieli. W takiej sytuacji brodziki wysokie okażą się bardziej praktycznym i komfortowym rozwiązaniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*