Z czego są wykonane rury preizolowane?

Z czego są wykonane rury preizolowane?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rury preizolowane wykonane są z różnych materiałów, w tym z miedzi, stali i tworzywa sztucznego. Są one zaprojektowane tak, aby wytrzymać ekstremalnie niskie temperatury, z możliwością wytrzymania zamrażania i rozmrażania.

Rodzaj zastosowanej izolacji zależy od wymagań Twojego systemu hydraulicznego. Na przykład, jeśli mieszkasz w obszarze, który regularnie doświadcza mrozu lub opadów śniegu, wtedy możesz chcieć użyć rury, która jest izolowana pianką lub innym materiałem, który nie pęka, gdy jest narażony na ekstremalnie zimne warunki pogodowe. Odpowiedni wybór rur powinien doradzić Ci producent rur preizolowanych, który ma dużą wiedzę z tego zakresu.

Rury miedziane

Rury miedziane są jednym z najczęstszych typów rur preizolowanych stosowanych obecnie. Są one zazwyczaj wykonane z litej rurki miedzianej, która została owinięta pianką lub innym materiałem izolacyjnym. Korzyści z używania rur miedzianych są takie, że są one trwałe i łatwe w instalacji. Są one również odporne na korozję i mogą być łatwo łączone za pomocą lutu lub kleju. Minusem jest to, że są one droższe niż inne rodzaje rur preizolowanych i nie mogą być stosowane w obszarach, gdzie istnieje duża ilość siarkowodoru gazu obecnego w dostawie wody, takich jak w pobliżu szybów naftowych lub gospodarstw.

Rury stalowe

Rury stalowe są również bardzo powszechne w użyciu jako rury preizolowane, ponieważ są mocne i trwałe, aby wytrzymać ekstremalnie niskie temperatury bez pęknięcia lub złamania łatwo.

Rury plastikowe

Rury plastikowe to kolejny rodzaj rur preizolowanych powszechnie stosowanych obecnie, ponieważ są one niedrogie i łatwe w instalacji. Jednak rury z tworzywa sztucznego nie mają takiego samego poziomu trwałości jak inne materiały, takie jak stal czy miedź, więc mogą nie być idealne dla miejsc, w których występują częste cykle zamarzania/rozmarzania w systemie hydraulicznym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*