Do czego może prowadzić nieleczona nerwica?

Do czego może prowadzić nieleczona nerwica?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nerwica jest rodzajem zaburzenia o podłożu lękowym. Odznacza się wieloma bardzo przykrymi objawami, a najczęściej jest to silny lęk (napady strachu), kłopoty ze snem, ogólne rozdrażnienie oraz spadek koncentracji. Niekiedy te dolegliwości są na tyle uciążliwe, że chory decyduje się na wizytę u specjalisty, czyli psychiatry. Pamiętajmy bowiem, że bagatelizowanie nerwicy może się przekładać na znaczne obniżenie samooceny i komfortu życia, a w skrajnym przypadku prowadzić nawet do samobójstwa. 

Nie zwlekaj z wizytą u psychiatry 

Nerwica może przyjmować różne postacie (dolegliwości zarówno psychiczne, jak i somatyczne), ale niezależnie od jej rodzaju normalne funkcjonowanie staje się skomplikowane lub wręcz niemożliwe. O jej objawach można przeczytać na http://in-altum.com/oferta/nerwica/.

Jej leczenie polega zazwyczaj na długotrwałej terapii u lekarza psychiatry, choć niektóre osoby ze względu na wstyd decydują się na samodzielną próbę wyjścia z problemu, łykając tabletki na nerwy czy łagodząc nieprzyjemne objawy alkoholem. To oczywiście ogromny błąd, który może się skończyć głęboką depresją. Nieleczona nerwica oznacza bowiem utratę radości z życia, znacząco obniżoną samoocenę, problemy w komunikacji z innymi ludźmi, zaniedbywanie obowiązków w pracy, a także niemożność nawiązywania trwałych relacji.

Jest to zatem bardzo prosta droga do całkowitej utraty kontroli nad własnym życiem. W zmaganiach z tym poważnym schorzeniem skutecznie pomoże nam jedynie właściwa placówka medyczna, specjalizująca się w leczeniu nerwic o silnym przebiegu. Jeśli podejrzewamy depresję psycholog w Warszawie będzie najlepszym wyborem, ponieważ większość działających w tym mieście specjalistów posiada wysokie kwalifikacje poparte wieloletnim doświadczeniem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*