Czy z wadą wzroku można nosić okulary przeciwsłoneczne?

Czy z wadą wzroku można nosić okulary przeciwsłoneczne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Właściwe dbanie o oczy wymaga odpowiedniej wiedzy. Do pełnej ochrony nie wystarczy jedynie intuicyjne unikanie rzeczy, które uznajemy za szkodliwego dla naszego wzroku. Na szczęście z pomocą przychodzą rozwiązania wykorzystujące nowoczesne i sprawdzone technologie, które pozwalają dbać o wzrok w sposób kompleksowy. Jednym z najważniejszych parametrów, które służą do diagnostyki narządu wzroku jest ciśnienie wewnątrzgałkowe. Urządzenie służące do wykonywaniu tego pomiaru to tonometr aplanacyjny, który charakteryzuje się dużą dokładnością pomiaru. Procedura jego stosowania jest bezbolesna, a uzyskiwane wyniki pozwalają na szybką i dokładną diagnostykę, co ma ogromne znaczenie na przykład przy leczeniu jaskry.

Jak chronić oczy z wadą wzroku?

Diagnozowanie jest oczywiście sprawą kluczową. Bardzo ważne jest jednak, by dbać o wzrok samodzielnie, każdego dnia, stosując sprawdzone sposoby. Czynnikiem, który wykazuje silnie niekorzystne działanie na wzrok, jest promieniowanie słoneczne. Aby chronić oczy przed jego szkodliwym działaniem, należy nosić okulary przeciwsłoneczne. Szczególnie istotne jest to w przypadku osób z wadą wzroku lub cierpiących na jakieś schorzenia osłabiające oczy. 

Na szczęście na rynku dostępne są okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Należy jednak pamiętać, aby wybierać modele z polaryzacją. Jeśli nie mamy pewności, czy nasze okulary spełniają ten warunek, warto wykonać test polaryzacji,, który wykaże, czy dany model jest wyposażony w polaryzację. Takie testy są łatwe do wykonania i skuteczne. Więcej na ich temat można przeczytać na https://www.krak-optic.pl/produkty/test-polaryzacji-gfc/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*