Czy suszenie włosów je niszczy?

Czy suszenie włosów je niszczy?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy kiedykolwiek słyszałaś, że suszenie włosów zniszczy Twoje włosy? Z pewnością niejednokrotnie. Mogłoby się wydawać, że w takim razie suszarkę należy odłożyć w ciemny kąt i zapomnieć o jej istnieniu, wybierając naturalny proces suszenia. Czy taka jest prawda?

Owszem może tak być, ponieważ wiele zależy od tego, w jaki sposób używasz suszarki oraz jakiej jest jakości. Sklep fryzjerski oferuje wiele suszarek, które są całkowicie bezpieczne dla włosów, przez co możesz je szybko i bez problemu wysuszyć.

Prawdy i mity na temat suszenia włosów

Jednym z popularnych mitów na temat suszenia włosów jest ten, który mówi, że nie należy tego robić codziennie. To absolutna nieprawda, jeśli są przestrzegane podstawowe zasady prawidłowego suszenia włosów. Dzięki nim, włosom nie tylko nadamy pożądany kształt, ale uchronimy je przed nadmiernym przesuszeniem, a nawet uszkodzeniem.

To nie w samym suszeniu jest problem, a w słabej jakości suszarkach albo nieodpowiednich technikach. Wydaje się być to proste, ale jak w takim razie suszyć włosy prawidłowo, by ich nie zniszczyć?

Każdy dobry fryzjer twierdzi, że włosy należy suszyć w niższej temperaturze. Co prawda trwa to dłużej, za to mamy pewność, że nie uszkodzimy ich struktury. Wysoka temperatura powoduje osłabienie, a nawet uszkodzenie włosa, co bezpośrednio przekłada się na jego gorszy wygląd i kondycję.

Nie oznacza to jednak, że strumień powinien być zimny, wystarczy że będzie ciepły. Nowoczesne suszarki posiadają regulację temperatury. Suszenie zimnym powietrzem pozwala nadać włosom połysk i wygładzenie oraz pożądany kształt.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*